Jan Barba "Serail"

Za marką Jan Barba stoją dwie osoby: Marta Grzebisz oraz Bartosz Puzio. Od 2016 roku tworzą małą manufakturę i od początku założyli, że będą rodzinną, niszową firmą, czerpiącą z najlepszych tradycji rzemieślniczych.

Ich marka jest ich sposobem na kształtowanie fragmentu świata, takiego w jakim sami chcą żyć – z troską o drugiego człowieka i ekologię. 

Projekt nad którym pracowaliśmy to visual do nowego zapachu "SÉRAIL".

Moim zadaniem było pokazanie nastroju i ducha tych perfum za pomocą kreacji.

Inspiracją był orientalny pałac, harem, obrazy przedstawiające ludzi i łaźnie.
 
W celu lepszego wczucia się w charakter zapachu, otrzymałam perfumy by lepiej wyobrazić sobie to magiczne miejsce. Wczyułam w nich piasek i ciepły wiatr.
 
Twórcy opisują zapach tymi słowami:
 
Nazwa SÉRAIL pochodzi od Perskiego sara’i (سرای), oznacza orientalny pałac.Nasze perfumy SÉRAIL to klasyczne perfumy drzewno – orientalne z ciepłymi, zmysłowymi nutami, przywołującymi na myśl tureckie łaźnie i wonne olejki do nacierania ciała po kąpieli. Pierwsze tego typu perfumy zostały stworzone przez firmę Guerlain o nazwie „Shalimar”, w 1921, i zawierały syntetyczną wanilinę i kumarynę.SÉRAIL, które prezentujemy jest w 100% naturalne. Naturalne olejki eteryczne i absoluty nadają perfumom głębię i tworzą atmosferę, którą poczulibyśmy odwiedzają bogatą perską rezydencję. Za dnia – przepełnioną wonią płatków kwiatów, drzewnych kadzideł i bliskowschodnich przypraw,  nocą – atmosferę zmysłowości, nagości, komnat przeznaczonych do zaznawania rozkoszy i olejków przeznaczonych do pielęgnacji ciała.Zobacz więcej na stronie Jan Barba -> (klik)